0
ایتا
امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
ورود به پنل کاربری
شما اینجا هستید : مزون حجاب ژیوا  -> روسری > چفیه عراقی >

چفیه عراقی و عربی در 12 مدل و رنگ + قیمت عالی

چفیه

چفیه را همه دیده ایم و از آن استفاده کرده ایم ولی آیا آن را به خوبی می شناسیم و یا نه؟ پارچه ساده و بی ریا که بوی خاک و یک رنگی را می دهد. چفیه یک سر بند رایج در لباس سنتی کشورهای عربی و بعضا در کشورهای غیر عرب مرسوم است که بر روی سر و زیر عقال قرار میگیرد. ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با این پارچه پر رمز و راز بیشتر آشنا شویم. با ما همراه شوید. 

عکس چفیه زنانه

چند نوع چفیه رایج

 چفیه سفید و ساده: این نوع چفیه در بین عرب های منطقه جنوب خلیج فارس رایج است.
عکس چفیه سفید
چفیه مصار:  این نوع چفیه طرح دار است که بیشتر در عمان، یمن، عربستان سعودی، قطر، امارات و سواحل خلیج فارس و در میان عرب های خوزستان رایج است.
چفیه فلسطینی: بیشتر در کشور عراق، شهر خوزستان ایران، سوریه و فلسطین رایج است. 
چفیه شماغ: چفیه سرخ رنگ شطرنجی است که در اکثر نقاط عربی استفاده می شود.

چفیه عراقی

شبیه یکی از قدیمی‌ترین پوشش های مردم خاورمیانه است. اما امروزه مردم جهان تعریفی فراتر از یک پوشش آن را می شناسند، تعریفی که مقاومت مردم را نشان می دهد. چفیه یکی از پوشش هایی است که استفاده از آن بیشتر در کشورهای عرب رایج است. چفیه عراقی دارای طرح و سایز بندی های مختلفی است و رنگ بندی های مختلفی نیز در بازار موجود است که می‌توان از آن به جهت پوشاندن سر و صورت استفاده کرد.

چفیه رنگی

چفیه عراقی رنگ بندی و طرح های بسیار جذاب و متنوع دارد که با در نظر گرفتن یک سری از نکات مهم می توانید بهترین جنس آن را تهیه کنید. چفیه یک انتخاب عالی هم برای مردان و هم برای زنان است که انتخاب رابرای خریداران  بسیار آسان کرده است. شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از مدل های چفیه را انتخاب کنید. قیمت چفیه به نوع پارچه، چگونگی دوخت آن، کیفیت پارچه، ابعاد و طرح های چفیه بستگی دارد. شما می‌توانید چفیه را به شکل های مختلفی ببندید. چفیه بین عرب ها به شکل‌های متفاوتی بسته می‌شود بیشتر به شکل مثلث تا می شود و روی سر قرار میگیرد و برای نگه داشتن چفیه و یا کوفیه بر روی سر از عقال استفاده میکنند.

عکس چفیه برای زنان

بستن چفیه بدون عقال بر سر در بین عرب های عراق و عرب های ایران مرسوم است به این صورت که چفیه را به شکل مثلث بر روی سر می گذارند و دو طرف چپ و راست آن را به صورت برعکس بر روی سر تا میکنند. چفیه در بین جوانان به نماد حرکت های جنبشی تبدیل شده است. در میان کشورهای فلسطین به عنوان نماد مقاومت کشورهای اسلامی از چفیه استفاده می شود. در کشورهای عربی نیز چفیه بر سر و گردن جوانان کشور دیده شده است.

چفیه در ایران

در جنگ ایران و عراق رزمندگان ایرانی این نوع پوشش را در مناطق جنگی استفاده می کردند. استفاده از این نوع پارچه بسیار کاربردی بود. برای مثال رزمندگان در مقابل حرارت شدید خورشید به عنوان سایه بان از آن استفاده میکردند. رزمندگان از چفیه به عنوان حوله برای خشک کردن دست و صورت خیس خود از آب و همچنین پاک کردن عرق استفاده میکردند.

چفیه

رزمندگان در مناطق گرم و خشک برای جلوگیری از ورود گرد خاک های بیابانی به ریه بر سر و دور عقال خود می بستند. حتی به عنوان سفره برای تناول کردن غذا نیز از آن استفاده می کردند. در آن زمان چفیه هیچ معنای خاصی به جز همین بهره های کاربردی و معمولی در موقعیت جنگی نداشت. در میانه جنگ که چفیه استفاده گسترده‌ای یافت به مرور زمان تبدیل به نمادی از یک رزمنده عمدتاً بسیجی و داوطلب در جنگ تحمیلی شد. از این رو در زمان دفاع مقدس چفیه به عنوان یک نشانه مقاومت و ایثار شناخته شد که هم اکنون نیز افراد بسیجی و جانباز های دفاع مقدس از آن استفاده می کنند. نقاشی ها، طرح های گرافیکی، فیلم ها و... چفیه به عنوان هویت رزمندگان شجاع ایثار گر شناخته شد.  چفیه در ایران از زمان انقلاب دیده شد و با دفاع مقدس و بسیجی ها شناخته شد اما قدمت چفیه خیلی قدیمی تر از این حرف ها است. برخی چفیه را به اصطلاح کوفیه از شهر کوفه می‌دانند که لباس های بسیار قدیمی و هم گیر سرزمین عرب است.

چفیه ارزان

مردمان عرب به خصوص کشاورزها چفیه را روی سرشان و دور عقال می بستند تا از سر و چشم و دهان خود در برابر آفتاب محافظت کنند.

کاربرد های چفیه

 در منطقه های جنگی از چفیه های چریکی به عنوان نقاب استفاده می کردند و در هنگام نیاز به اسلحه به عنوان کمربند دور کمر خود می بستند. در هنگام صبحانه ناهار و شام از آن به عنوان سفره استفاده می کردند. هنگام گرما باد برای پاک کردن عرق خود و هنگام سرما نیز از آن به عنوان شال استفاده می کردند همچنین چفیه در مقابل گرد و خاک  محافظت می کرد.
عکس چفیه مشکی
چفیه یک پارچه ساده و بی ریای خاکی است که نماد مقاومت مردم است. این پارچه در طرح و رنگ های مختلفی در بازار موجود است که میتوانید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. در این مقاله به قدمت چفیه پرداختیم و انواع آن را ذکر کردیم. 
فروشگاه حجاب ژیوا
نشانی فروشگاه چادر : تهران - تهرانپارس - بین فلکه دوم و سوم - کوچه 178شرقی (قانع عبادی ) - مسجد شهید بهشتی ، جنب ورودی بانوان 
تلفن فروشگاه : ۷۷۷۴۸۵۰۶
ساعات کار فروشگاه : شنبه تا پنج شنبه  ۱۱ صبح تا ۷ شب به صورت یکسره
و روزهای جمعه و تعطیل ۴ عصر تا ۷ شب

 

مزون حجاب ژیوا
نشانی مزون مانتوعبایی : تهران، تهرانپارس، ضلع غربی میدان شاهد پروین  خیابان 196 زفرقندی - جنب آزمایشگاه پروین - پلاک 470 - واحد 8
تلفن مزون09120525742
تلفن پیگیری سفارشات۷۷۷۱۶۲۵۳
ساعات کار مزون : شنبه تا پنج شنبه  ۱۱ صبح تا ۷ شب به صورت یکسره
و روزهای جمعه و تعطیل ۴ عصر تا ۷ شب
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت ملزومات حجاب ژیوا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح